خرید شارژ آنلاین

دانلود تلگرام ، دانلود کلش آف کلنز ، دانلود کلش رویال ، دانلود بازی اندروید ، دانلود نرم افزار اندروید ، دانلود نرم افزار ، دانلود

تبليغات شما در سپید دانلود
سپید دانلود تبلیغات در سپید دانلود تبلیغات در سپید دانلود تبلیغات در سپید دانلود سپید دانلود

چرا روی پنجره هواپیما سوراخ ریز وجود دارد؟

چرا روی پنجره هواپیما سوراخ ریز وجود دارد؟

چرا روی پنجره هواپیما سوراخ ریز وجود دارد؟

همیشه نشستن رویه صندلی کنار پنجره حال میده حالا چه تو اتوبوس باشید چه تو هواپیما و بقیه وسایل نقلیه ، از اون بالا موقعی که ابرهارو نگاه میکنید، شهرهارا نگاه میکنید شاید حواستان به سوراخ ریز کوچکی که در پایین شیشه ی هواپیما هست نباشد اما اگر بدانید این سوراخ ریز چه نقش مهمی تو زنده موندن شما دارد از این به بعد با دقت و متفکرانه به آن نگاه میکنید.

حال باید بدانید که هدف از ایجاد این حفره ی کوچک رویه پنجره هواپیما چیست و چگونه سلامت مارا تضمین میکند؟

ابتدا باید اسم این سوراخ کوچک را بدانید که به آن Bleed Hole یا Breather Hole میگویند و در یک جمله به شما بگویم که نقش این سوراخ کوچک تنظیم فشار هوا داخل هواپیما میباشد که از ضرر زدن به بدن جلوگیری میکند.

وقتی در ارتفاع ۳۵۰۰۰ پایی  حرکت کنید ، فشار هوا حدود ۳/۴ پاوند بر اینچ مربع میشود. بدن ما تحمل این فشار را ندارد و بیهوش میشود ، به همین دلیل این سوراخ فشار را در حدود ۱۱ پاوند بر اینچ مربع ثابت نگه میدارد. هرچه اختلاف فشار بین هوای داخل و خارج هواپیما بیشتر باشد ، فشار وارد شده به اجزای سازنده بدنه هواپیما به خصوص پنجره ها بیشتر میشود

پنجره هواپیما از سه لایه درونی ، بیرونی و خارجی تشکیل میشود حال این سوراخ در کدام لایه وجود دارد؟

صفحه خارجی که به عنوان ساختار اولیه پنجره عمل میکند و صفحه میانی که سوراخ در آن وجود دارد و صفحه داخلی که نزدیک ترین صفحه به مسافر است.

بین صفحه خارجی و میانی فضای کوچکی وجود دارد که شکاف هوا Air Gap نام دارد . این دولایه به همراه شکاف طراحی دولایه شکاف هوا را تشکیل میدهند که میتواند در مقابل فشار جو مقاومت کند.

سوراخ Bleed Hole یا Breather Hole یک مزیت دیگه هم دارد

این سوراخ ریز اجازه تشکیل مه و شبنم  رویه کل شیشه هوایپما رو نمیده و شما میتونید خیلی راحت از مناظر طبیعی بیرون هوایپما لذت ببرید و عکس و فیلم بگیرید.

این عمل این اطمینان را ایجاد میکند که نیروی ناشی از فشار هوا فقط برویه صفحه خارجی هواپیما تاثیر بگذارد و لایه ی میانی در مواقع اضطراری عملکرد محافظتی از خود ایفا میکند .

پس حال متوجه شدید که یه سوراخ کوچک میتواند چقدر در سلامت هواپیما و مسافرانش تاثیر ذار باشد. این سوراخ در تمامی پنجره های هواپیما وجود دارد. واقعا علم پیچیده ای است!

امید واریم از این مطلب لذت کامل را برده باشید.

دسته بندي :فناوری


ارسال دیدگاه

قبل از نوشتن دیدگاه به نکات زیر توجه کنید:
    » نظراتی که با تایپ فارسی نباشند تایید نخواهند شد
    » نظرات تبلیغاتی اسپم محسوب میشوند و IP شخص مسدود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

*

code